Barcelona vs PSG, cele mai bune meme din Liga Campionilor

Cele mai bune meme ale FC Barcelona vs PSG

FC Barcelona a făcut istorie în Liga Campionilor . Echipa lui Luis Enrique a reușit să transforme un 4-0, dar complicându-l și mai mult. 6-1 pentru a rămâne în viață în competiția europeană și marcând ultimul gol deja în reducere. O noapte de vis.

Dacă cineva ar trebui să joace acest joc, am rămâne cu siguranță cu Tom Cruise în „Misiunea imposibilă” a lui trucat. Întoarcerea unui 4-0 în doar 90 de minute și împotriva PSG-ului lui Emery părea practic imposibil. Dar fotbalul are aceste lucruri și Barcelona a decis să facă istorie cu această întâlnire.

Au parcurs trei minute pe tabela de marcaj, când Barcelona a deschis larg porțile spre speranță. 180 de secunde în care Luis Suárez , primul cap, a dat timp să pună primul pe electronic cu un header pe care nimeni nu îl aștepta. Și la marginea pauzei, Iniesta a luptat pentru o minge care părea sigură, dar călcâiul său a deviat un rival pentru a face 2-0 înainte de a merge la vestiar.

Următoarele 45 de minute au fost pură magie. În primul rând, un penalty pe Neymar pe care Messi l-a transformat . Argentinianul, dispărut având în vedere cu ce ne-a obișnuit, a contribuit la revenirea magică.

Dar când Barí§a a mângâiat practic egalitatea în egalitate, o eroare în nucleul lui Rakitic a fost profitată de Cavani în zonă pentru a provoca orice s-a întâmplat, nu a existat nicio prelungire. Și nu, nu a existat.

Barcelona a continuat să lupte, crezând, bine comandată de un Neymar în stare de grație. De fapt, unul dintre obiectivele acestei ediții a Ligii Campionilor îi va purta numele. Un fault magic care s-a strecurat în toată echipa. 4-1 și încă este timpul să visezi.

O penalizare la limita timpului regulamentar a dat aerului Barcelonei. Neymar a aruncat-o cu această ocazie și nu a marcat , 5-1 și reducerea în față pentru a invoca zeii, epopeea și oricine a fost necesar.

Într-una dintre ultimele piese, Neymar a reapărut . Din linia de trei sferturi a trimis o minge în inima zonei unde a apărut Sergi Roberto , o echipă de tineret a împins cu vârful cizmei și a făcut să explodeze bucuria la Camp Nou. Minunile există .

Și cum nu putea fi altfel, rețeaua a fost plină de meme care au ilustrat acest meci magic: