Cele mai bune meme ale Real Madrid campioane de campioni

Real Madrid a câștigat în Cardiff douăsprezecea . Și a făcut-o și împotriva unuia dintre cei mai stâncoși rivali din campionat, Juventus de la Buffon. O echipă stâncoasă, pe care unii au numit-o zid, care a primit astăzi trei goluri împotriva celor de la Zidane, a cărei echipă este noua campioană a Campionilor.

Real Madrid a vrut să adauge Duodécima la palmaresul său, deși a ieșit oarecum adormit în primele minute. Juventus a reușit să oprească albii, aducând mult pericol în stăpânirile unui Keylor Navas care a strălucit în mai multe rânduri.

Atunci a apărut Cristiano Ronaldo . Deschiderea către formația unde a sosit Carvajal și partea care o întoarce, astfel încât portughezii să o poată locul unde Buffon nu a putut ajunge. Dar șase minute mai târziu, Mandzukic a marcat unul dintre golurile campionatului. Control cu ​​pieptul și spatele, o jumătate chiliană este scoasă pentru a-l depăși pe Navas deasupra.

Odată cu egalitatea, s-a ajuns la pauză, prevestind a doua jumătate a infarctului. Cel care a știut să joace tastele a fost Zidane. Casemiro neuniform întâlnirea cu o lovitură îndepărtată. Mingea a atins un adversar și a intrat în tensiunea stâlpului, unde Buffon nu a putut ajunge.

Și tocmai când Juventus s-a întins cel mai mult pentru a egaliza, va veni ultima paie. Mișcarea fantastică a lui Modric care a ajuns la linia de bază, iar centrarea lui în poarta din apropiere a fost folosită de Cristiano Ronaldo pentru a pune 1-3 în Cardiff. Delir în tribune unde erau fanii Real Madridului.

În secțiunea finală și cu Juventus în dezavantaj după expulzarea lui Cuadrado, Asensio ar certifica cu cel de-al patrulea gol că Real Madrid este Campionul Ligii Campionilor.

Revizuim cele mai bune meme ale campionului Campionilor Real Madrid .

Se bat joc de Barcelona

Memes Campionul Ligii Campionilor Real Madrid

Înainte de joc, am găsit mai multe meme de batjocură față de Barcelona.

Nu Cadiz, Cardiff

Și există întotdeauna o glumă cu engleza lui Sergio Ramos.

Ziua în care a început Isco și campioana Campionilor Real Madrid

Mulți se așteptau ca titularul să fie Gareth Bale, dar în cele din urmă Isco a început cu un joc grozav. De fapt, a primit o imensă ovație în picioare.

Chilianul lui Mandzukic contra lui Chiliano eșuat al lui Cristiano Ronaldo

Golul chilian Mandzukic a avut răspunsul lui Cristiano Ronaldo, dar portughezii nu au găsit o ușă.

Casemiro fără galben

Casemiro a rezistat fără cartonaș galben, în ciuda faptului că au fost mulți în timpul jocului.

Fericit și supărat

Real Madrid a câștigat

Dar James nu a jucat pic.twitter.com/Xf44TYMF3f

- Guilliam Vilasco (@GuiliamVilasco) 3 iunie 2017

Fanii columbieni ai Real Madridului au avut acel amestec dulce-amărui. Fericit pentru victorie, dar supărat că James nu a jucat.

Respect pentru Buffon

Real Madrid tocmai campion, dar dă-i ceva acestui om, te rog ðŸ '”pic.twitter.com/ZC0KM8a20v

- TWEETS EPIC. (@EpicosTweets) 3 iunie 2017

Un istoric precum Buffon încă nu știe ce înseamnă să câștigi o Ligă a Campionilor.